Aktuel info Bedstisydjylland

I indledende runde mødes restauranter såvel hjemme som ude. Alle dyster skal være afviklet senest 1 februar 2021.

Aarøsund Badehotel versus Sdr.Bjert Kro

Loftet, Esbjerg versus Mundheld, Esbjerg
16 december kl. 17.30 på Loftet(dommere: Peter Skov, Stefan Nordahl-Pedersen, Bent Christensen)
og 27. januar kl 17.30 på Mundheld (Per Bach Andersen, Bent Christensen, Peter Skov)
Herregårdskælderen, Brørup versus Tyrstrup Kro

Bloom, Aabenraa versus Bror Ditlev, Kolding

Ros/Hostrups Hotel, Tønder versus Aagaard Kro

Vi vil ajourføre programmet med datoer, klokkeslet og dommerteams hen ad vejen

Indledende runde

Onsdag d 7 oktober kl 11.00 finder lodtrækningen sted på Sdr. BjertKro om hvem møder hvem i den indledede runde i Bedstisydjylland:

Hvem er deltagerne:

Bror Ditlev(Kolding), Aarøsund Badehotel,Mundheld(Esbjerg),
Ros(Tønder),Tyrstrup Kro,Bloom(Aabenraa), Sdr.Bjert Kro, Loftet(Esbjerg), Herregårdskælderen(Brørup).

Næstsidste dyst

Fredag aften tørnede Hans Harvest og hans køkkenchef Mikkel Klintmann fra Årøsund Badehotel sammen med Preben Madsen fra Herregårdskælderen i den næstsidste dyst i konkurrencen Bedst i Sydjylland. Rammen blev sat i Aarøsund Badehotels udsolgte Kejserstue, hvor blandt andre Kejser Wilhelm oppe på væggen fulgte med i hvad der blev serveret på tallerkenerne, og hvor et sofaarrangement, som engang tilhørte Karen Blixen kunne føje endnu et kapitel til fortællingen om alt det, som den tidligere stationsbygning har måttet finde sig i.

Genforeningsdessert

Det blev en velsmagende dyst hvor to desserter og blandt andet en lille lammetatar (Varde ådal lam) og en fiskeservering med sprødstegt stadig saftig sandart imponerede, og da dommerne endelig trak sig tilbage for at votere vidste både de og gæsterne, at det ville blive tæt. Efter en længere votering endte hjemmeholdet imidlertid med at trække det længste strå, og Hans Harvest og hans hårdt arbejdende team på Årøsund Badehotel er dermed videre til semifinalerne i Best i Sønderjylland. Tak for mad!

Chokoladebar

20.02.2020

På en regnfuld aften mødtes de to køkkenchefer og venner Torben Schulz og Allan Jylov i en gemytlig dyst om at gå videre til semifinalerne i Bedst i Sønderjylland, og det blev en dejlig aften med masser af godt håndværk og velsmag til de glade gæster i den stemningsfyldte jægerstue på Tyrstrup Kro et olympisk smutkast fra honningkagerne i Christiansfeld.

Saltbagt torsk var et modigt indslag fra Tyrstrup Kro og en ananas, der gik op i flammer inden den landede foran gæsterne var effektfuldt indslag fra Henne Mølle Å Badehotel og i det hele taget blev vi også godt serviceret og underholdt.

Henne Mølle Å tog desserten, torsken var tæt på dødt løb, men på snack og hovedret trak Torben Schulz og hans talstærke team fra, og til sidst kunne
Tyrstrup Kro juble over en sejr med cifrene 3-1. Tak for dejlig mad.

Dommerne Per Bach Andersen, Mads Dalsborg og Rikke Jønsson.

Menuer d. 28.02.20

Aarøsund Badehotel – 28. februar 2020 – Bedst i syd

Herregårdskælderens menu

Brød og smør 

Brød:  surdejsbrød
smør: Jernved smør

Tre appetizers fra Vadehavet

Champagne Grains de Celles, Pierre Gerbais

Forret

Gamst sandart, jordskokker og havens spæde skud

2017 Frühtau Monzinger, Riesling Trocken, Emrich Schönleber

Hovedret 

Kongeåkylling, persille og salat

2015 Marsannay Rouge, Ch. de Marsannay

Dessert

Genforeningsdessert

Brødtorte fortolket 2020

Pineau des Charentes, 10 års Ruby Vieille Reserve, Ch. De Beaulon

Aarøsundbadehotel menu

 Brød og smør

                  Surdejsbrød med ølandsmel fra Gram slot

                 Hjemmekværnet smør, ramsløg olie apart

                       Tapanade: Friskost creme rørt med løvstikke

Appetizer 

     Friteret nakkefilet, tomat mayo

                                           Tærte skaller, lakse mouse, Ørredrogn

                                       Syltet rødbederuller, Fanø skinke, citron mayo

Champagne:

Nicolas Feuillatte, Sélection Demi-Sec, Champagne, Chouilly

Forret

Kammusling, Gulerods bisque, syltet tapioka perler, friteret boghvedekerner

Hvid vin:

Marziano Abbona, Langhe Bianco – Viognier/Cinerino, Piemonte 2018

Hovedret

Teres major, farseret morkler, fermenteret hvidløg, sprød jordskok, kraftig sauce fyldt med æble, løg og morkler, syltet perleløg, vilde urter

Rød vin:

Aarø Vingaard, Rondo-Leon Millet Regent,Danmark.

Dessert

Chokolade bar: Passionsfrugt, saltet hasselnødder, mælke chokolade

Dessert vin:

Henri Giraud, Ratafia Solera 1990-2013,Champagne, Aÿ MV


Restaurentdyster opdateret 6.2.2020

Bedst i Sydjylland restaurantdyster:

Britannia, Esbjerg – Bror Ditlev, Kolding : der afholdes d 6.2 18.00. (1200,00)Dommere: Josef A. Nielsen, Bent Christensen og Torben Pedersbæk.

Aarøsund Badehotel tager imod Herregårdskælderen, Brørup, 28 februar kl 18,00. 1295,00.( Dommere: Bent Christensen, Per Bach Andersen, Torben Pedersbæk)

Dagmar, Ribe – Freja, Sønderborg, dato ikke fastsat endnu
20 februar :Tyrstrup Kro, Christiansfeld – Henne Mølleå Badehotel kl 18.30 Pris 1250,00. (Dommere: Mads Dalsborg, Rikke Jønsson, Per Bach Andersen)

5 marts l 18.00: Chez Paul, Hotel des Nordens tager imod Ros. Tønder, 900,00. (Dommere: Peter Skov, Leif Friis J og Per Bach A)

Vinderne af dysterne går tillodtrækningevent primo marts 2020.