20.02.2020

På en regnfuld aften mødtes de to køkkenchefer og venner Torben Schulz og Allan Jylov i en gemytlig dyst om at gå videre til semifinalerne i Bedst i Sønderjylland, og det blev en dejlig aften med masser af godt håndværk og velsmag til de glade gæster i den stemningsfyldte jægerstue på Tyrstrup Kro et olympisk smutkast fra honningkagerne i Christiansfeld.

Saltbagt torsk var et modigt indslag fra Tyrstrup Kro og en ananas, der gik op i flammer inden den landede foran gæsterne var effektfuldt indslag fra Henne Mølle Å Badehotel og i det hele taget blev vi også godt serviceret og underholdt.

Henne Mølle Å tog desserten, torsken var tæt på dødt løb, men på snack og hovedret trak Torben Schulz og hans talstærke team fra, og til sidst kunne
Tyrstrup Kro juble over en sejr med cifrene 3-1. Tak for dejlig mad.

Dommerne Per Bach Andersen, Mads Dalsborg og Rikke Jønsson.

Menuer d. 28.02.20

Aarøsund Badehotel – 28. februar 2020 – Bedst i syd

Herregårdskælderens menu

Brød og smør 

Brød:  surdejsbrød
smør: Jernved smør

Tre appetizers fra Vadehavet

Champagne Grains de Celles, Pierre Gerbais

Forret

Gamst sandart, jordskokker og havens spæde skud

2017 Frühtau Monzinger, Riesling Trocken, Emrich Schönleber

Hovedret 

Kongeåkylling, persille og salat

2015 Marsannay Rouge, Ch. de Marsannay

Dessert

Genforeningsdessert

Brødtorte fortolket 2020

Pineau des Charentes, 10 års Ruby Vieille Reserve, Ch. De Beaulon

Aarøsundbadehotel menu

 Brød og smør

                  Surdejsbrød med ølandsmel fra Gram slot

                 Hjemmekværnet smør, ramsløg olie apart

                       Tapanade: Friskost creme rørt med løvstikke

Appetizer 

     Friteret nakkefilet, tomat mayo

                                           Tærte skaller, lakse mouse, Ørredrogn

                                       Syltet rødbederuller, Fanø skinke, citron mayo

Champagne:

Nicolas Feuillatte, Sélection Demi-Sec, Champagne, Chouilly

Forret

Kammusling, Gulerods bisque, syltet tapioka perler, friteret boghvedekerner

Hvid vin:

Marziano Abbona, Langhe Bianco – Viognier/Cinerino, Piemonte 2018

Hovedret

Teres major, farseret morkler, fermenteret hvidløg, sprød jordskok, kraftig sauce fyldt med æble, løg og morkler, syltet perleløg, vilde urter

Rød vin:

Aarø Vingaard, Rondo-Leon Millet Regent,Danmark.

Dessert

Chokolade bar: Passionsfrugt, saltet hasselnødder, mælke chokolade

Dessert vin:

Henri Giraud, Ratafia Solera 1990-2013,Champagne, Aÿ MV


Restaurentdyster opdateret 6.2.2020

Bedst i Sydjylland restaurantdyster:

Britannia, Esbjerg – Bror Ditlev, Kolding : der afholdes d 6.2 18.00. (1200,00)Dommere: Josef A. Nielsen, Bent Christensen og Torben Pedersbæk.

Aarøsund Badehotel tager imod Herregårdskælderen, Brørup, 28 februar kl 18,00. 1295,00.( Dommere: Bent Christensen, Per Bach Andersen, Torben Pedersbæk)

Dagmar, Ribe – Freja, Sønderborg, dato ikke fastsat endnu
20 februar :Tyrstrup Kro, Christiansfeld – Henne Mølleå Badehotel kl 18.30 Pris 1250,00. (Dommere: Mads Dalsborg, Rikke Jønsson, Per Bach Andersen)

5 marts l 18.00: Chez Paul, Hotel des Nordens tager imod Ros. Tønder, 900,00. (Dommere: Peter Skov, Leif Friis J og Per Bach A)

Vinderne af dysterne går tillodtrækningevent primo marts 2020.